Öt Elem Wing Tsun kung fu Nyíregyháza és Mátészalka

info@wtnyiregyhaza.hu

Bemutatkozunk

a nyíregyházi és mátészalkai Wing Tsun iskola vezetője

1979-ben született Mátészalkán. Fiatal kora óta aktívan sportol (atlétika, csapatsportok, testépítés), több küzdősportot is kipróbált, Karate, Kick-box, Judo. A Wing Tsun Kung Fu-val 1991-ben ismerkedett meg Mátészalkán.

1999-ben a Debreceni Egyetemen folytatja tanulmányait, ahol 2001 októberében induló Török Róbert Sifu által vezetett Wing Tsun Kung Fu iskola tanítványa lett. Két év múlva lehetőséget kapott, hogy a magyarországi központban Sifu Máday Norbert által tartott edzéseket látogassa. Az egyetemen helyettes oktatóként tevékenykedett.

2004. októberében sikeres vizsgát tett 1. mesterfokozatra. Időközben Biológusi Diplomát szerzett, majd 2006. áprilisában megszerezte 2. mesterfokozatát.

2006. októberében megnyitotta Mátészalkán első iskoláját, amelyet azóta is vezet.

Tanulmányai során több szeminárium - területi szeminárium, nyári táborok, kínai nagymesteri szemináriumok, speciális szemináriumok: Biu Jee, bot, kés, chi gerk - vett részt.

2012-ben a Magyar Wing Tsun Egyesületben uralkodó viszonyok és bekövetkező változások miatt Sifu Török Róberttel és több mestertársával együtt úgy döntött, hogy egy új egyesületet hoznak létre, ami a régi mintájára, de új felfogásban fog működni kiküszöbölve a régi hibáit. Így létrehozták az Öt Elem Wing Tsun Kung Fu Egyesületet.

2013. szeptemberétől átveszi a nyíregyházi iskola vezetését, így két iskola vezetésével Szabolcs-Szatmár Bereg Megye vezető instruktora lesz.

3. mesterfokozattal rendelkezik az Öt Elem Wing Tsun Kung Fu rendszerében (ami a 8. instruktori szintet jelenti).

A civil életben pénzügyben dolgozik az értékesítés területén.

Szeretné a stílust élethosszig gyakorolni, a teljes Wing Tsun rendszert megtanulni, elsajátítani. Eközben a Wing Tsun Kung Fu-t tovább népszerűsíteni, megszerettetni a gyakorlókkal és minél több mesterdiákot kinevelni, az egyesületet fejleszteni ezáltal.