Sifu Török Róbert

Az Öt Elem Wing Tsun Kung Fu Egyesület vezetője

Sifu Török Róbert

1978. december 18-án született Debrecenben. Fiatal korában karatét tanult, majd Wing Tsun tanulmányait 1996 februárjában kezdte 17 évesen a Magyar Wing Tsun Egyesületben. 5 és fél éven keresztül tanulóként gyakorolt, ebből 3 évig helyettesként tevékenykedett.

Ebben az időszakban katonai táborokban is asszisztensként dolgozott abból adódóan, hogy 7 évet töltött a hadsereg kötelékében. A balkáni háború alatt fél évet töltött Kosovo-ban, mint békefenntartó katona. Itt már saját csoportot vezetett, a parancsnok felkérésére, ahol a közkatonától kezdve az alezredesig minden rendű, rangú katona képviseltette magát.

katonasag

Tanulmányai során számos szemináriumon - területi szemináriumok, nyári táborok, nagymesteri szemináriumok, valamint speciális szemináriumok: Biu Jee, fabábu, hosszúbot, kés, chi kung, chi gerk - részt vett.

2001 októberében Leung Ting nagymester előtt sikeres mestervizsgát tett. Ezzel egyidőben nyitotta meg első iskoláját a Debreceni Egyetemen.

regi-csoportkep

2003 őszén sikeresen vizsgázott 2. mesterfokozatra. Ugyanez év szeptemberében Nyíregyházán megnyitotta második klubját és ekkor kinevezték Szabolcs-Szatmár-Bereg megye vezető instruktorává.

sijo-leung-tinggel

2004 nyarán Sifu Máday Norbert személyes magántanítványává fogadta. Ezután egyre nagyobb szerepet vállalt a külföldi oktatásban is. 2004 szeptemberében Nagyváradon, Romániában alapította harmadik iskoláját.

Az elkövetkezendő években több ízben részt vett a fegyveres erők, speciális alakulatok képzésében, Magyarország mellett Lengyelországban és Litvániában is.

kikepzes-1 kikepzes-2

2005 októberében harmadik mesterrangot szerzett.

2007 márciusában a hazánkba látogató Cheng Chuen Fun és Leung Koon nagymesterek előtt szerezte meg 4. mesterfokozatát.

gm-cheng-chuen-funnal

2011. február 12-én megszerezte 5. mesterfokozatát és ezzel a Magyar Wing Tsun Egyesület öt legmagasabb rangú, vastagsávos mestereinek egyike lett.

szeminarium-1 szeminarium-2

2012-ben júliusában, több oktató részvételével megalakult Öt Elem Wing Tsun Kung Fu Egyesületnek vezetője lett.

alakulo-szeminarium

2013. tavaszán Sifu Bányász József és Sifu Barta Tamás társaságában egy hetes látogatásra érkeznek a Wing Tsun egyik legnagyobb tudású kínai nagymesteréhez, Sifu Carson Lau-hoz a kanadai Torontóba,ahol Sifu Lau magánórán is fogadta őt.

sifu-lauval-1

2014. júniusában az Öt Elem Wing Tsun Kung Fu Egyesület és a Sifu Carson Lau vezette Carson Wing Tsun Academy partneri társulást kötött egymással, s ezzel egyidejűleg Sifu Lau vállalta a legmagasabb szintű technikák átadását Sifu Török Róbert számára.

sifu-lauval-2